Ledenoverzicht

Dit zijn alle leden van de Jongerenraad

Dagelijks bestuur

Ardin van Emmerik
Voorzitter
Ardin van Emmerik

Ardin van Emmerik

Hallo, ik ben Ardin van Emmerik. Dit jaar ben ik de voorzitter voor de Jongerenraad. Ik ben sinds 2015 lid van de Jongerenraad waarvan ik twee jaar in het bestuur zit. Mijn reden om mijzelf bij deze raad te voegen is tweeledig.

Enerzijds ben ik een trotste Edenaar, die zich volledig wil inzetten voor zijn prachtgemeente. Ik denk dat het belangrijk is om in een gemeentebestuur te luisteren naar alle verschillende inwoners. Ook jongeren vallen onder deze inwoners, maar worden vaak vergeten met beleid. Het is dan ook belangrijk om bij het schrijven van dit beleid niet alleen te praten over jongeren maar ook vooral met jongeren. De Jongerenraad gaat in gesprek met de beleidsmaker en probeert zo Ede nog een stukje mooier te maken.

Anderzijds is de jongerenraad de perfecte plek om te leren hoe een gemeente functioneert. Jongeren krijgen een unieke kans om over de schouders van bestuurders mee te kijken naar het besturen van een gemeente. Ik hoop dan ook veel te leren van mijn tijd als voorzitter.

Lara Hoogenbosch
Vice-voorzitter
Lara Hoogenbosch

Lara Hoogenbosch

Hoi! Ik ben Lara, de vicevoorzitter van onze Jongerenraad. Zo’n twee jaar geleden sloot ik me aan bij deze enthousiaste groep jongeren, een begin van een tijd met hele mooie ervaringen. Zo mocht ik meehelpen bij het project ‘Deel je droom, Ede doet er wat mee’. Ik verzamelde 2200 dromen van kinderen en jongeren uit Ede en ging naar Amsterdam om Jeroen Smit (bedrijfskundige, journalist en schrijver van onder andere het boek ‘Nog lang en gelukkig’) te interviewen. Samen dachten we na over hoe we kinderen en jongeren meer ruimte kunnen bieden voor het geven van hun goede ideeën. Iets waar ook de Jongerenraad veel aandacht aan besteedt.

Een andere mooie ervaring was een groot diner in december. Samen met andere leden, ouderen, studenten, mensen met een beperking en vele anderen genoot ik van een heerlijk driegangendiner. Na iedere gang werd er gewisseld van plek. Ik heb nog nooit zoveel mooie gesprekken gevoerd op één avond.

Ook geniet ik er altijd van om aanwezig te zijn bij het jongerencafé dat zo’n vier keer per jaar in samenwerking met wethouder Leon Meijer wordt georganiseerd. Samen met jongeren die te maken hebben met Jeugdzorg ondernemen we allemaal leuke activiteiten. Zo gingen we samen koken, bowlen en ‘op safari’ met de boswachter.

En dan de evenementen die de Jongerenraad zelf organiseerde niet te vergeten: het spel dat we speelden met meer dan vijftig kinderen, jongeren, wethouders en ambtenaren en de open vergadering waarbij zo’n vijftien jongeren met ons meedachten over Ede (en velen daarvan zich aanmeldden als lid).

De komende tijd hoop ik nog veel meer van zulke mooie ervaringen op te doen! Ben jij er dan ook bij?

Fennie Wesselink
Secretaris
Fennie Wesselink

Fennie Wesselink

Hey! Ik ben Fennie Wesselink, secretaris van de Jongerenraad Ede. Ik woon al mijn hele leven in Ede en ben lid geworden van de Jongerenraad toen ik een tussenjaar had. In mijn tussenjaar wilde ik graag nieuwe mensen leren kennen en werken aan mijn persoonlijke ontwikkeling. De Jongerenraad heeft mij tot nu toe al veel nieuwe ervaringen gebracht.

Zo hebben we in samenwerking met Malkander het spel Terra Nova gespeeld. Samen met kinderen, raadsleden en ambtenaren hebben we daarbij gediscussieerd over een ideale samenleving. Ook heb ik mij via de Jongerenraad aangesloten bij het Mentorproject Laten we Welzijn, waarbij ik een meisje met een vorm van autisme een jaar lang ga begeleiden.

Door lid te zijn van de Jongerenraad heb ik inzicht gekregen in welke thema’s en problemen er allemaal spelen binnen een gemeente. Bij de Jongerenraad kan ik ook mijn mening geven over deze thema’s en problemen. Verder heb ik bij de Jongerenraad ook de ruimte gekregen om nieuwe vaardigheden te ontwikkelen. Zo hebben we bijvoorbeeld een training gekregen in het geven van een krachtige pitch en dat ook in de praktijk toegepast door het geven van een pitch tijdens een netwerkbijeenkomst. Ik studeer nu Bestuurskunde in Nijmegen en hoop dat ik de dingen die ik daarmee leer ook kan gebruiken voor de Jongerenraad en andersom natuurlijk! Ik hoop dat ik nog veel meer nieuwe dingen ga leren en dat we nog meer mooie evenementen kunnen gaan organiseren met de Jongerenraad.

Sander van Holsteijn
Penningmeester
Sander van Holsteijn

Sander van Holsteijn

Hoi, mijn naam is Sander, ik ben de penningmeester van de Jongerenraad. Ik zit al zo’n drie jaar bij de Jongerenraad, omdat ik graag meedenk over ideeën en ontwikkelingen in de gemeente Ede die het een nog mooiere plek maken voor alle inwoners.

De Jongerenraad woont daarom regelmatig bijeenkomsten bij, denkt mee over zaken als de inrichting van het centrum en doet onderzoek naar onderwerpen zoals de tevredenheid over voedselonderwijs op scholen in de gemeente.

Het is een leerzame ervaring en ik kom er steeds meer achter hoe het er aan toe gaat in de gemeentepolitiek. Ik vind het belangrijk dat jongeren in de gemeente hun meningen en ideeën kunnen laten horen. Daarom zijn we als Jongerenraad actief bezig om meer naamsbekendheid te krijgen en het ontvangen van ideeën en meningen makkelijker te maken.

Ik houd me o.a. bezig met het maken van korte video’s waarin wordt uitgelegd hoe de gemeente in elkaar steekt en te werk gaat. Daarnaast gaan we dit politieke seizoen een jongerenpanel starten om meer input te krijgen en nog meer mogelijkheid te geven aan Edese jongeren om hun stem te laten horen in projecten en beleid.

Dus heb je een idee, een wens, een opmerking of een vraag? Wij staan voor je klaar.

Leden

Arjan Boot uit Ede, e-mail: arjan.boot@ede.nl
Aninka Spekle uit Ede, e-mail: aninka.spekle@ede.nl
Dominick Vermeulen uit Ede, e-mail: dominick.vermeulen@ede.nl
Fairouz Koubia uit Ede, e-mail: fairouz.koubia@ede.nl
Faith van Ginkel uit Ederveen, e-mail: faith.van.ginkel@ede.nl
Fatima el Maadouri uit Ede, e-mail: fatima.el.maadouri@ede.nl
Harry Lammers uit Ede, e-mail: harry.lammers@ede.nl
Imane Zallali uit Ede, e-mail: imane.zallali@ede.nl
Johan van der Ploeg uit Ede, e-mail: johan.van.der.ploeg@ede.nl
Joep Geurink uit Lunteren, e-mail: joep.geurink@ede.nl
Jos de Heij uit Ede, e-mail: jos.de.heij@ede.nl
Johannes van der Poel uit Ede, e-mail: johannes.van.der.poel@ede.nl
Kübra Bas uit Ede, e-mail: kubra.bas@ede.nl
Maria Luijendijk uit Ede, e-mail: maria.luijendijk@ede.nl
Merel van Kraats uit Ede, e-mail: merel.van.kraats@ede.nl
Nick Veenendaal uit Ede, e-mail: nick.veenendaal@ede.nl
Renilde Luijenduik uit Ede, e-mail: renilde.luijendijk@ede.nl
Ümmünur Özel uit Ede, e-mail: ummunur.ozel@ede.nl
Yasmine Aznadi uit Ede, e-mail: yasmine.aznadi@ede.nl