Opening Boeren Bijen Oase op landgoed Kernhem

Wilde bijen zijn onmisbaar voor bloemen, fruitbomen en andere planten. Helaas neemt het leefgebied van wilde bijen steeds verder af. Daarom openen gemeente Ede en biologische boer Remeker op vrijdag 22 mei de Boeren Bijen Oase op Landgoed Kernhem in Ede: een plek waar bezoekers meer leren over wilde bijen. 

De Boeren Bijen Oase is speciaal ingericht voor wilde bijen en andere bestuivers. Met genoeg inheemse planten om van te eten en veilige nestplekken. Overal zijn plekken waar bijen kunnen nestelen, zoals in boomstammen, tussen stenen en in een bijenhotel. De Boeren Bijen Oase is enkele maanden geleden aangelegd en is nog volop in ontwikkeling. Deze zomer en in de komende jaren groeit de oase steeds verder uit tot een bloemrijk leefgebied voor wilde bijen en andere bestuivers. 

Ontdek de Boeren Bijen Oase

In de Bijenoase leert u alles over wilde bijen en ontdekt u wat u zelf voor ze kunt doen in uw eigen tuin of balkon. Maak een wandeling door de oase, doe mee met de quiz en maak tot en met oktober kans op een bijenhotel voor in uw tuin. We verloten er iedere maand één onder de deelnemers.

Doe mee met de bijentelling

Doe mee met de BioBlitz bijentelling van de Boeren Bijenoase. Van 22 mei tot en met 31 oktober registreren bezoekers zoveel mogelijk wilde bijen en andere soorten in dit bijzondere bijenlandschap. Uw waarnemingen helpen ons te begrijpen welke soorten profiteren van het bijenlandschap. Die informatie is waardevol voor toekomstig beheer en beleid.

Wethouder Jan Pieter van der Schans: ,,Bijen zijn belangrijk voor onze voedselvoorziening, want zonder bijen kan er niets groeien en bloeien. We laten op deze plek zien dat boeren en bijen heel goed samengaan en bieden inspiratie voor iedereen die bijen de ruimte wil geven.’’

Wilt u de opening bijwonen

U bent van harte welkom op vrijdag 22 mei van 11:00 tot 12:00 uur. Tijdens de opening heten gemeente Ede en Remeker bezoekers welkom en onthult wethouder Jan Pieter van der Schans het informatiebord en de wandelroute. Daarna vertelt EIS Kenniscentrum Insecten meer over wilde bijen in het bijenlandschap en neemt een landschapsbeheerder bezoekers mee voor een rondleiding door de oase. De ochtend wordt afgesloten met de start van de Bioblitz-bijentelling. 

Kom langs en doe mee

De Boeren Bijen Oase is te bezoeken van april tot en met oktober. De wandelroute is ongeveer 400 meter lang. Parkeer uw fiets bij De Wagenschuur aan de Kernhemsweg 6. Steek de Kernhemseweg over en u loopt zo de Boeren Bijen Oase in. Komt u met de auto? De Boeren Bijen Oase ligt ten noorden van het parkeerterrein op landgoed Kernhem.

Het bijenlandschap is gerealiseerd met steun van het Deltaplan Biodiversiteitsherstel en de Nationale Bijenstrategie. Meer informatie over de Boeren Bijen Oase en de BioBlitz bijentelling vindt u op www.ede-natuurlijk.nl/boerenbijenoase(Verwijst naar een externe website).